SM systém

SM-Systém znamená: 

Páteř: Stabilní - pevná
          Mobilní - pohyblivá

 

SM-Systém vytváří komplexní systém péče o pohybový aparát člověka. Cvičení zároveň výrazně zlepšuje funkci vnitřních orgánů. Základem metody je spirální stabilizace páteře, která pohybem paže aktivuje šikmé břišní svaly a proto protahuje páteř směrem vzhůru. To umožňuje léčbu, prevenci a regeneraci páteře a velkých kloubů.

Cvičení SM-System je cvičení s elastickým lanem, které aktivuje stabilizační svalové spirální řetězce. Cvičení SM-System používá pouze ty pohyby, které jsou částí stereotypu chůze a přirozené pohybové aktivity člověka. V praxi to znamená to, že pouze odstraňujeme rušivé vlivy svalového napětí, zkrácení, oslabení a poruchy koordinace, které vznikly důsledkem sedavého způsobu života nebo jinou nevhodnou činností. V oblasti řízení pohybu se pouze vracíme do přirozených stereotypů a nevytváříme nové - pouze opravujeme vzniklé chyby. Tak je cvičení dobře zvládnutelné pro každého ve věku 8-100 let.

Cvičení SM-Systém se doporučuje jako prevence nebo léčba onemocnění meziobratlových plotének, skoliózy, lordózy a kyfózy, ischiasu, bolesti zad, syndromu hypermobility, hallux valgus, ploché nohy, závratí, bolesti hlavy, poruch chůze a pohyblivosti, obezity, ženské neplodnosti, astma, abnormalit srdeční činnosti (tachykardie, bradykardie), inkontinence ...